VİDEO HABER: Son 10 Yılın Rüya Takımı

0
78

2021’e cesurca adım atmaya hazırlanırken, erkek voleybolunda ve beceriler, kararlılık, başarı ve daha fazlası açısından diğerlerinden üstün olan oyuncularda olağanüstü bir on yılı inceliyoruz. CEV yorumcusu James Fielden’e elit erkek voleybol koçları Vital Heynen ve Philippe Blain ile voleybol analisti Andrea Zorzi de katıldı.

On Yılın En İyi Takımını seçmek hiçbir şekilde kolay bir iş değildi, inanılmaz oyuncular kısa listeye girerken final takımının dışında kalmak zorundaydılar. İşte son seçimleri ve seçimlerinin arkasındaki mantıklardan bazıları:

Libero – Jenia Grebennikov (FRA)
Andrea Zorzi: “Ondan gerçekten hoşlanıyorum. Onu sahada seviyorum, tavrını seviyorum. Bence yeni bir libero türü, bu rolün dünyasında yeni bir şeyler yapıyor. Karmaşık bir takımda oynuyor ve zor anlarda bile çok şey verir. ”
Vital Heynen: “Oyununu gerçekten seviyorum, çok dinamik. Zatorski’yi çok sevmeme rağmen, Jenia’nın oynamasını izlemenin bir zevk olduğunu kabul etmeliyim.”
Philippe Blain: “Şu anda oynayan en iyi modern libero. Zatorski ile çalıştım, bence harika ama Jenia’nın takım arkadaşlarıyla nasıl çalıştığı, kavgası, her zaman zorlaması ve pozitif olması açısından daha fazlasına sahip olduğunu düşünüyorum. O gerçekten harika bir libero. ”

Pasör Çaprazı – Wilfredo Leon (POL)
Andrea Zorzi: “Bu takımda olması gerekiyor. Teknik, duygusal, fiziksel olarak harika bir oyuncu. Kendi kontrolü altında olmayan nedenlerden dolayı milli takımda çok uzun süre oynama şansı olmadı, ancak o bu rol için mutlak ilk seçim. ”
Vital Heynen: “Sezonun bir noktasında istatistiksel analiz yaptım ve Wilfredo’nun sayıları, koçluk yaptığım 15 yıl boyunca birlikte çalıştığım tüm oyunculardan çok daha iyiydi. Bu yüzden ona sadece nasıl göründüğüyle ilgili olmadığını söyledim ya da ne kadar sert vurur, ama genel olarak o dünyanın en iyi oyuncusu. Şu anda benim için bir tartışma yok, bir Pasör Çaprazı olarak o en iyisi. Bence bu tür bir tartışmayı bundan on yıl sonra tekrar yaparsak onu da o takıma koyacağız. ”

Pasör Çaprazı – Osmany Juantorena (ITA)
Vital Heynen: “2011’de Trento ile Şampiyonlar Ligi’ni kazandı ve ardından 2019’da Civitanova ile tekrar kazandı ve bunlar arasında her zaman performans sergiledi. On yılı da hesaba katacak olursak, bariz bir seçim. ”
Philippe Blain: “Performansı her zaman istikrarlı, çok iyi oynuyor. Onu takıma sokmamak zor olacak.”

Orta Oyuncu – Dmitry Muserskiy (RUS)
Vital Heynen: “Yaklaşık 5-6 yıldır orta blok sahnesine hakim oldu ve bir maçı kazandırabilen birkaç orta blokçudan biri oldu. Onu 2012’de ilk kez canlı gördüğümü hatırlıyorum ve hareketinden çok etkilendim. Blokta bu kadar iyi hareket edebilen, çok kontrollü ilk gerçekten uzun adam. ”
Andrea Zorzi: “İlk tercih o olmalı! Bu kadar uzun boylu bir adam için yeteneklerinden çok etkilendim. Önemli madalyaları kazanmada oynadığı rolü de unutamayız, bu yüzden onu ilk tercih olarak tamamen destekliyorum. ”
Philippe Blain: “Her iki rolü de çok iyi birleştiriyor, hücumda çok etkili ve blokta çok etkileyici. Eğer ikisinden en iyisini istiyorsanız, ilk tercih o olmalı.”
Orta Oyuncu – Piotr Nowakowski (POL)
Andrea Zorzi: “Onu seçiyorum çünkü ne kazanabildiğine bakmalıyım, üst üste iki kez dünya şampiyonu oluyor.”
Vital Heynen: “Birkaç yıl önce Polonya milli takımıyla çalışmaya başladığımda birkaç kişiye takımdaki en zeki kişinin kim olduğunu sordum ve herkes onun Piotr olduğunu söyledi. O bir içe dönük, çok konuşmuyor ama o en zeki adam ve bu onun nasıl oynadığını gösteriyor. ”
Pasör – Benjamin Toniutti (FRA)
Philippe Blain: “Çok ilginç bir voleybol türü geliştirdi. Takımının büyük bir fiziksel potansiyeli yok ama doğru anlardaki seçimleri harika.”
Andrea Zorzi: “O harika bir adam, sadece takımının performansını iyileştirme konusunda harika bir yeteneğe sahip değil. Fransız milli takımındaki kişilikler nedeniyle, pasör olmak kolay bir iş değil ve bence o harika oldu. Aralarından seçim yapabileceğiniz harika oyuncular olmasına rağmen, Benjamin benim için son on yılın pasörü. ”

Smaçör – Maxim Mikhaylov (RUS)
Andrea Zorzi: “Bu rol için inanılmaz seçeneklere sahip olmasına rağmen, Maxim’in on yılın en iyi seçenek ve en iyi smaçör olduğuna inanıyorum. Milli takımla kazandı, Zenit Kazan ile kazandı, bu pozisyondaki bir oyuncu için bundan daha fazlasını isteyemezsiniz. ”
Vital Heynen: “Bu çok kolay bir seçim, çünkü bu pozisyona hükmediyor. Çok istikrarlı, her zaman oynuyor ve her zaman performans gösteriyor. Kesinlikle son on yılın en iyisi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here