Genel HaberlerManşet

TVF’den Önemli Duyuru

Türkiye Voleybol Federasyonu yeni sezonda çifte lisans uygulaması ile ilgili Misli.com Sultanlar Ligi, AXA Sigorta Efeler Ligi ve 1. Lig Kulüplerini yakından ilgilendiren bir duyuru yayınladı.  Duyuruda şu ifadeler yer aldı:

SULTANLAR/EFELER LİGİ TAKIMI OYUNCULARININ AYNI SEZON 1. LİG TAKIMINDA OYNAMALARI HAKKINDA BİLDİRİ

·        – Misli.com Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Efeler Ligi kulüpleri 22 yaşını doldurmamış Türk vatandaşı sözleşmeli ve lisanslı oyuncularının -kendi kulüplerindeki sözleşmesi ve lisansı geçerli kalmak üzere- aynı sezon bir 1. lig kulübü adına resmi müsabakalarda yer almasına izin verebilir. Oyuncu bu durumda aynı sezonda iki farklı kulüp takımında aynı anda oynayabilir. Yaş hesaplamasında içinde bulunulan yılın 31 Aralık günü baz alınır.

·       –  Oyuncu, play-off müsabakaları dâhil 1. Lig takımının sezon sonuna kadar olan tüm müsabakalarında görev alabilir ancak 1. Lig takımının altyapı müsabakalarında oynayamaz.

·        – Voleybol Sultanlar/Efeler Ligi takımları bir sezon içerisinde en fazla iki oyuncusuna 1. lig takımında oynama izni verebilir.

·       –  Voleybol 1. Ligi takımları bu şekilde bir sezon içerisinde en fazla iki oyuncuyu oynatabilir.

·        – Bir oyuncu, asıl kulübünün izniyle aynı sezon içerisinde yalnızca bir defa ve tek kulüp adına bu haktan faydalanabilir. Bu haktan faydalanan oyuncu geçici transfer yapamaz. Geçici transfer dönemi içerisinde asıl takımı ile sözleşmesi herhangi bir nedenle sona eren oyuncu, TVF Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı uyarınca 31 Ocak tarihine kadar başka bir takıma transfer olabilir.

·        – Bu haktan faydalanan oyuncuların asıl takımı ile imzaladıkları sözleşme geçerli kalır. Oyuncunun tüm mali yükümlülükleri Sultanlar/Efeler Ligindeki asıl takımına aittir. Oyuncunun asıl takımı ile sözleşmesinin feshedilmesi durumunda, fesih tarihi itibariyle 1. lig kulübü adına resmi müsabakalarda oynama hakkı da ortadan kalkmış olur.

·        – Oyuncunun gideceği 1. Lig kulübü, 31 Aralık tarihine kadar (31 Aralık dâhil) asıl takımdan alacağı izin yazısı, oyuncunun rıza beyanı ve 1. lig takımında oynamasına ilişkin bedelin ödendiğine dair dekontu Federasyona ibraz etmek zorundadır.

·        – Oyuncuyla ilgili öncelik hakkı Sultanlar/Efeler Ligi takımına aittir. Asıl takım ile 1. lig takımı, oyuncunun durumuyla ilgili aralarında bir protokol yapıp bu protokolü Federasyona ibraz edebilirler. Çıkacak ihtilaflarda protokol esasları dikkate alınır.

Önemle duyurulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu