Genel HaberlerManşet

TVOLAF’ ın Yeni Üyesi İZVAD

2019 yılında kurulan İzmir Voleybol Antrenörleri Derneği Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu bünyesine dahil oldu.

İzmir’ de voleybol antrenörlerinin birlik, beraberlik içerisinde eğitim ve yardımlaşma olanaklarını geliştirmek amacıyla kurulan dernek ulusal düzeyde etkileşimi sağlayacak bir platforma adım atmış oldu.
”Ülkemizdeki her Voleybol Antrenörü bizim için önemlidir” mottosuyla yola çıkan TVOLAF, salgın süresince zoom üzerinden Bülent MERİÇ başkanlığında toplanan TVOLAF yönetim kurulu yeni dernek başkanlarının fikir ve önerilerini aldı.
İZVAD Yönetim Kurulu başkanı Serbay KOS kuruluş amaçlarını yerelden ulusala yansıtacak bu platformda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek Tüm Türkiye’ deki antrenörlerin Fair-Play içerisinde rekabet etmeleri, birbirlerine destek olmalarının çok önemli olduğunu dile getirdi. Bilginin paylaşılarak daha değerli olacağından kimsenin şüphesi yoktur. Tecrübeli ve bilgi donanımı yüksek antrenörlerle eğitimler, seminerler ve söyleşiler düzenleyerek antrenörlerin etkileşiminin arttırılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Her hafta toplanarak yoğun ve verimli bir çalışma sergileyen TVOLAF, Türkiye genelinde yapılacak eğitim ve seminerlerin online olarak yapılması adına altyapı çalışmalarında Türkiye Voleybol Federasyonu Eğitim Kurulu ile ortak çalışma yürütüyor.
Antrenörlerin sosyal hakları, teknik ve iletişimsel gelişimlerinin üzerinde duran TVOLAF, Türkiye ‘deki antrenörlerin yaşadığı genel sorunlara bölgesel fazda inerek, TVOLAF çatısı altında bulunan derneklerin her bölgeden olması fikrinde birleşti.
Buna göre Bursa, İzmir, Mersin, Ankara, Diyarbakır, İstanbul ve Kuzey Anadolu Antrenörler Derneklerinin katılımı sayesinde Türkiye’nin her yerindeki antrenörlere ulaşılabilecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu