AvrupaManşetMilli Takımlar

U19 Milliler Avrupa Şampiyonasına galibiyetle başladı

TÜRKİYE: 3 – BULGARİSTAN: 0
HAKEMLER: Andjelko Popovic (Sırbistan), Rossella Piana (İtalya)
SALON: Nastavno-Sportska Dvorana Gradski Vrt, Osijek
SETLER: 25-22, 25-17, 25-20
SÜRE: 77 dakika (25,26,26)

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

TÜRKİYE: Lila, Sude, İlayda, İpar, Elif Su, Hanife Nur, Gülce (L) (Aleyna, Beren, Ege Melisa)

BULGARİSTAN: Peychinova, Licheva, Yordanova, Ilieva, Nikolova, Atanasova, Karabasheva (L)  (Drumeva,Milanova, Dankinova, Pashkuleva (L), Saykova)

19 Yaş Altı Genç Kız Milli Takımımız, Bosna Hersek ve Hırvatistan’ın ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Voleybol Şampiyonası’ndaki ilk maçında Bulgaristan’ı 3-0 mağlup ederek şampiyonaya galibiyet ile başladı.

Millilerimizde Sude 19, İpar 12, Elif Su 11, İlayda 10 sayılık performansları ile galibiyette öne çıkan isimler olurken; onlara Hanife Nur 7, Lila ve Beren ise 2’şer sayıyla katkı sağladı.

U19 Genç Kız Milli Takımımız, şampiyonadaki ikinci maçında, 24 Ağustos Pazartesi günü Türkiye saatiyle 18.30’da ev sahibi Hırvatistan ile karşılaşacak. Mücadele, Hırvatistan Voleybol Federasyonu’nun YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCzgxRL6wUhylcjozntleWMw) kanalından naklen yayınlanacak.

İlk gün karşılaşmasının ardından 2. Grup’ta oluşan puan durumu şu şekilde:

NO TAKIM O G M P
1 Türkiye 1 1 0 3
2 Fransa 1 1 0 2
3 Hırvatistan 1 0 1 1
4 Bulgaristan 1 0 1 0

 

Best Player
19(7)
Points (Break Point)
HACIMUSTAFAOĞLU Sude
TURKEY
2 KURT
TURKEY
12(4)
3 UÇAK
TURKEY
11(8)
4 ERİÇEK
TURKEY
11(5)
5 ILIEVA
BULGARIA
10(3)

 

Best Spiker
17
Winning Spike
HACIMUSTAFAOĞLU Sude
TURKEY
2 KURT
TURKEY
12
3 ERİÇEK
TURKEY
9
4 UÇAK
TURKEY
8
5 NIKOLOVA
BULGARIA
8

 

Best Server
1
Ace
LICHEVA Borislava
BULGARIA
2 ILIEVA
BULGARIA
1
3 YORDANOVA
BULGARIA
1
4 ATANASOVA
BULGARIA
1
5 HACIMUSTAFAOĞLU
TURKEY
1

 

Best Receiver
30%
Perfect Reception
GÜCTEKİN Gülce
TURKEY
2 HACIMUSTAFAOĞLU
TURKEY
20%
3 ERİÇEK
TURKEY
11%
4 ATANASOVA
BULGARIA
7%
5 YORDANOVA
BULGARIA
6%

 

Best Blocker
2
Winning Block
ILIEVA Mila
BULGARIA
2 NIKOLOVA
BULGARIA
2
3 UÇAK
TURKEY
2
4 ÖZAYDINLI
TURKEY
1
5 SAYKOVA
BULGARIA
1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu