AltyapılarManşet

Üç Kadın el ele verdi, spor kulübü kurdu

Sporun içinde yıllarca oyuncu ve çalıştırıcı olarak hizmet veren üç kadın, güçlerini birleştirdi ve kendi kulüplerini kurdular.

Ceyda Terzi, Şükran Saral ve Tuba Saral Dalyan, voleybol ve basketbolda oyunculuk kariyerlerini tamamladıktan sonra yıllarca çeşitli spor kulüplerinde açtıkları spor okulları ile hem geleceğin sporcularını yetiştirmeye devam ettiler hem de kurdukları yarışmacı takımlarla çeşitli kategorilerde şampiyonluklar yaşadılar.
Pandemi sürecinin de etkisiyle evlerde kısıtlı kaldığımız günlerde ise güçlerini birleştirip kendi kulüplerini kurma yolunda adımlarını hızlandırdılar. Sonunda Platin Oto’nun da sponsorluğunda hedeflerine ulaşıp kulüplerini kurdular: Platin Spor Kulübü

Voleybol ve basketbol branşlarında hizmet verecek olan Platin Spor Kulübü’nün kurucuları kuruluşun öyküsünü şöyle dile getiriyor: ‘Biz üç girişimci kadın olarak birleştik ve alanımızda uzman olduğumuz spor için düğmeye bastık. Her birimiz, sahaların paspas yapma kısmından geçmiş, her geçen dönemle alanlarımızda uzman olmuş, bu işin eğitimini almış, aldığımız sorumluluğun farkında olup; analitik düşünen, hızlı hareket eden, el, kol, kas koordinasyonu güçlü, geleceğine kültürünü taşıyıp aktarabilen, sorumluluk alabilen, öz güvenli gençlere imzamızı atmak istiyoruz. Tüm spor branşlarında sporcu yetiştirmek ve yarışmalara katılmak için tüm gücümüz, bilgi ve birikimlerimiz ile çocuklarımızın her daim arkasında, yanında ve onlara yol göstermek için ilerisinde olacağız.’

Merkezi İstanbul Kadıköy’de, Göztepe Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Günaydın Sokak 1 numara olan Platin Spor Kulübü’nün Maltepe’de gerçekleştireceği spor okulları için kayıtları başlamış durumda.

Platin Spor Kulübü’ne başarılar diliyor; sporun içinden gelen üç kadın girişimciyi ülke sporuna katkı sunma gayretlerinden ötürü tebrik ediyoruz.

Voleybol Aktüel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu