Genel HaberlerManşet

Voleybol Aktüel olarak Gurur Duyduk: TMOK’den Yüce Er’e Şeref Diploması

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), 2020 Türkiye Fair Play Ödülleri sahiplerini buldu.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), Fair Play düşünce ve davranışını ülke genelinde yayma ve benimsetme amaçlı faaliyetleri kapsamında 39 yıldan bu yana “İyiye, doğruya, güzele” sloganıyla “Türkiye Fair Play Ödülleri” veriyor.
TMOK Türkiye Fair Play Ödülleri ile bu yönde örnek davranışlar sergileyen kişi, kurum ve kuruluşların takdir edilerek toplum nezdinde onurlandırılmaları ve bu suretle, başta yetişmekte olan genç kuşaklar olmak üzere, insanlarımızın Fair Play davranışları sergilemeye özendirilmeleri hedefliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne ait Meteorolojinin Sesi Radyosu’nda geçtiğimiz sene Genel Yayın Yönetmenimiz Savaş Eskigülek’in 22 programında daimi konuk olarak katıldığı Spor Her Yerde programını hazırlayan ve sunan Hamdi Yüce Er, Sportif Fair Play Tanıtım Dalı’nda ŞEREF DİPLOMASI ile ödüllendirildi.

TMOK’den yapılan gerekçeli açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı Meteorolojinin Sesi radyosunda, Ekim 2019-Ağustos 2020 tarihleri arasında her Cumartesi-Pazar yayınlanan spor programını hazırlayıp canlı olarak sunması. Programlarında sporda Fair Play ruhunu oluşturma ve yaygınlaştırma adına çaba sarf etmesi. Her spor dalından, yaş gruplarından takım ve sporculara yer verirken, engelli sporu ve sporcularının yanı sıra Anadolu’daki spor kulüpleri yetkililerinin, bilim
insanlarının spor alanındaki fair play çalışmalarını duyurması, bu alanda yayınlanmış kitapların yazarlarını konuk etmesi.

Sevgili Yüce Er’i tebrik ediyor, Voleybol Aktüel olarak böylesine güzel bir ödülü hak eden programda, ödüle layık görülen Yüce Er ile birlikte yer almış olmaktan gurur duyuyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu