Plaj Voleybolu

Voleybol Oynamayı Çok Özledik

En üst sıradaki Rus erkekler plaj voleybolu çiftinin bir üyesi olan Ilya Leshukov, , @Sborniki (#NationalTeamers’a çeviren Rusça’daki # Сборники) adlı @RUSVolleyTeam sosyal medya kanallarında yayınlanan eğlenceli bir dizi röportajın konuk yıldızı oldu.
24 yaşındaki atlet, zamanının çoğunu Ekaterinburg’da bahçeli bir evde koronavirüs karantinası ile geçirdi. O ve takım arkadaşı iki kez olimpiyat yaşamış olan Konstantin Semenov’un oynadığı son turnuva FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nda Doha 4 yıldızlı etkinlikti.
Eylül 2019’da Leshukov ve Semenov, Haiyang’daki eleme turnuvasında üçüncü olduktan sonra Tokyo 2020’ye katılmayı başaramadılar, ancak Olimpiyat sıralaması sürecinde Oyunlarda bir yer elde edebilmek için hala iyi bir yere sahipler.
2018 sezonunda bir araya geldiklerinden beri Leshukov & Semenov, Dünya Turu’nda iki altın ve üç bronz madalya ve Moskova’daki 2019 CEV Avrupa Şampiyonası’nda gümüş kazandı.
Uluslararası kariyerinin ilk günlerinde Ilya Leshukov, Aleksander Margiev ile ortaklaşa olarak 2014 FIVB U21 Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası ve 2014 CEV U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı.

İşte Leshukov’un en ilginç cevaplarının kısa bir özet :

Karantina sırasında egzersiz
“Bahçeye biraz kum attım ve bir ağ kurdum, bu yüzden yapacak bir şeyim vardı. Ekaterinburg’daki önlemler hala oldukça katı, ancak komşu Chelyabinsk Oblast rahat, bu yüzden zaman zaman oynamak için oraya gidiyoruz. İlk on günde ne olduğunu anlayana kadar zor oldu; artık tüm turnuvalarım iptal olmuştu bu yüzden nasıl motive olacaktım … Sonra bize kulübümüzden egzersizler göndermeye başladılar ve Zoom ile birlikte çalıştık. ”

Karantina sırasında en çok zaman alan etkinlik
“Yemek yemek. Ama bir noktada eğitime başladık ve bu beni kurtardı. ”

Oyunu ne kadar özlüyor
“Zaten çılgın gibi oynamaya geri dönmek istiyorum. Her türlü turnuva… Turnuvalar olmadan uzun bir hazırlık döneminden sonra, ilk planımız Doha’yı atlamak ve bir sonraki turnuvalara hazırlanmaktı, ancak Doha’ya gittik, çünkü bir sporcunun rekabet etme ve buharı fırlatma fırsatı olmadan antrenmana devam etmesi zor .” Turnuvalar olmadan uzun bir hazırlık döneminden sonra, ilk planımız Doha’yı atlamak ve bir sonraki turnuvalara hazırlanmaktı, ancak Doha’ya gittik, çünkü bir sporcunun rekabet etme ve buharı fırlatma fırsatı olmadan antrenmana devam etmesi zor .”

Kariyerinin en iyi sezonu
“Sonuncu. Her mevsim işler gittikçe iyileşiyor diyebilirim ve bir tür ilerleme var. ”

Kariyerinin en büyük başarısı
“Moskova’daki EuroBeachVolley gümüşü.”

Olimpiyatlar
“Herkes bundan bahsediyor. Herhangi bir atlet için bu, kendilerini göstermek ve tarihin bir parçası olmak istedikleri en üst, en yüksek noktadır. Bu gerçek bir rüya. ”

Plaja giden yol
“Beni Ekaterinburg’daki voleybol Olimpiyat rezervine götürdüklerinde dokuzuncu sıradaydım. Her şey çok profesyoneldi. Orada yaşadık ve günde iki kez antrenman yaptık. İlerlemeye başladım, ancak bir noktada salon voleybolu ile hayatta kendimden istediğim yüksek başarılara ulaşamayacağımı fark ettim. Bu arada plaj voleyboluna giderek daha fazla aşık oluyordum. Turnuvalar düzenlemeye başladılar; Oynamaya başladım ve işler iyi gidiyordu. Ancak ulusal şampiyonaya gittiğimde, çiftimiz sadece bir maç kazanarak sonuncu oldu. Ancak oradaki seviye çok yüksekti. Saint Petersburg’dan bir koç tarafından fark edildim ve beni oraya davet etti. Yüksek sonuçlara ulaşmak için sahilde mücadele etmem gerektiğini fark ettim. ”

Semenov ile ortaklık
“Karşılıklı bağlantı gittikçe iyileşiyor. İkimiz de çok spesifik karakterleriz ve bazen birbirimize bağırdığımız olur, ancak zamanla bu arka plana itilir ve iletişimimize ince ayar yapmak için düğmeler buluruz. Takım arkadaşınızla ailenizden daha fazla zaman harcamak yeterince zor, bu yüzden çöküşlerimiz var, ancak duruma yavaş yavaş uyum sağlıyoruz. ”

Plaj voleybolu yıllar içinde nasıl değişti
“Her sporda olduğu gibi, teknolojinin gelişmesiyle birlikte, spor taktikleri, toparlanma hakkındaki bilgilerimizi arttırıyoruz ve seviye artıyor. Plaj voleybolu daha fiziksel hale geliyor. Hala rekabet eden Ricardo ve Dalhausser neslinden plaj oyuncuları daha teknik bir oyun oynuyor. Bence bugünlerde geçmişe göre daha fazla sayıda üst düzey takım var. ”

Salon voleybolunda tercih edilen pozisyon
“Pasör çaprazı.”

Rusya Süper Ligi
“Evet, elbette Superliga’yı takip ediyorum. Gençlik seviyelerinde veya karşısında oynadığım çocukların nasıl büyüdüklerini ve ilerlediklerini görmek ilginç. ”

Günün ilk yapılması gereken şey
“Bir restorana gitmeyi, lezzetli bir şeyler sipariş etmeyi, hoş bir şirkette bir süre oturmayı, konuşmayı ve insanlara bakmayı hayal ediyorum.”

Voleyboldan önce denediği diğer sporlar
“Eğer bir top varsa, muhtemelen bir noktada denedim.”

Yemek pişirme
“Yulaf lapası ve çırpılmış yumurtalar mutfak becerilerimin listesini tamamlar. Yemekleri muhteşem olan bir kadınla olduğum için şanslıyım. ”

Bahçıvanlık
“Tohumlar ve bitkilerle çalışmam için bana güvenmiyorlar. Bana sadece kürek veriyorlar ve dünyayı kazmama izin veriyorlar. Ben inanılmaz derecede iyiyim. ”

Ace veya smaç
“Smaç.”

Gün ortası şekerleme yapmak veya YouTube’a göz atmak
“Kesinlikle şekerleme yapmak.”

Sessiz aile yemeği veya şafağa kadar arkadaşlarınızla dans etmek
“Sessiz aile yemeği.”

Spagetti veya erişte
“Kesinlikle spagetti.”

Ekaterinburg yada Moskova
“Moskova.”

Batman veya Joker
“Hiçbiri. Ama diyelim Batman. O iyi adam. ”

Hayranlara son mesaj
“Geldiğiniz, tezahürat ettiğiniz ve bizi desteklediğiniz için teşekkür ederiz! Sensiz, sahada çok fazla ateş olmazdı. ”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu