Plaj Voleybolu

Web Seminerleri Birlik Ve Beraberlik Duygusunu Arttırıyor

Avrupa Hakem Komisyonu (ERC) ve CEV Teknik ve Geliştirme Departmanı 34 kadar ülkeden uluslararası Plaj Voleybolu hakemlerinin yer aldığı iki web semineri gerçekleştirdi.

Koronavirüs krizi nedeniyle verilen aradan sonra uluslararası rekabetin Temmuz ayı sonunda geri dönmesi nedeniyle gerçekleştirilen web seminerleri ile ERC üyesi Geir Dahle ve çeşitli yararlı konuları ele alan dört ünlü uluslararası hakemden bilgiyi yenileme ve öğrenme fırsatı buldu. Bir sonraki adım, katılımcıların hayat normale döndüğünde Plaj Voleybolu hakeminin kalitesini ve tutarlılığını artırmak için bu bilgileri kendi toplulukları arasında yaymak olacaktır.

“CEV’nin bu girişimi başlatmasından ve bunun bir parçası olmaya davet edilmekten memnun oldum. Tüm voleybol topluluğunun COVID-19’un benzeri görülmemiş etkileriyle ilgilenirken, bu gibi konferanslar onlara yeni bilgi ve zihinsel beceriler aktaran ERC ‘nin Avrupa’daki tüm aktif uluslararası plaj voleybolu hakemlerine ulaşması için harika bir yoldur” diyor İngiliz Uluslararası Plaj Voleybolu hakemi Greg Thompson. “Bu web semineri, yeni Tıbbi Yardım Protokolü, Mücadele süreci, Koçluk düzenlemeleri ve Yedek hakemin rolü gibi ilginç konular hakkında bilgiler içeriyordu. Umarım CEV, bu web semineri serisinin başarısı üzerine yenilerini inşa etmeye devam eder ve gelecekte daha fazla seminere ev sahipliği yapar. ”

“Bu büyük girişim için teşekkürler! Sunumcularımıza özel teşekkürler, hepsi harika bir iş çıkardı! Ulusal hakemlerimizle paylaşmak için birçok yararlı bilgi aldık. Umarım bu gelecek birçok büyük CEV web seminerinin ilki olur. Çok sevgili meslektaşları görmek harikaydı ve onları tekrar şahsen görmeyi dört gözle bekliyorum, ”dedi Bosna-Hersek’ten Kristina Pantelic Babiç.

“Web seminerinin biçimini gerçekten çok seviyorum, çünkü fiziksel mesafeyi“ kesiyor ”ve uzun süredir görmediğiniz insanlarla ve meslektaşlarınızla bile e-tanışma olanağı sağlıyor. Ayrıca, bu tür bir web semineri, tüm katılımcıların kurallar ve uygulamaları hakkında aynı bilgi ve anlayış düzeyine sahip olmalarını sağlarken, soru sorma ve açık tartışmalar yapma fırsatını da yaratıyor ”dedi.

Web semineri, zorlu zamanlar geçiriyorken çok ihtiyaç duyulan bir ‘sanal buluşma’ kadar aynı zamanda bir eğitim fırsatıydı. “Bu web semineri için bir kez daha teşekkür ederim. Salgın nedeniyle uzun süre sonra çok fazla arkadaş görmek harikaydı. Web semineri çok faydalı oldu ve bu tür eylemler uluslararası hakemler için değil, ulusal hakemler için de iyi olacak ”dedi Romen Adrian Bardasan.

Rui Carvalho, Portekiz’deki evinden iş arkadaşlarına ve arkadaşlarına hitap eden dört konuşmacıdan biriydi: “Benim için bir zevkti ve topluluğumuzu geliştirmek ve büyütmek için her zaman bu tür etkinliklere katılmaktan memnun olurum. Bu, oyunun gerçek kuralları ve bunların uygulanması ile değil, aynı zamanda kişisel gelişim ile ilgili diğer alanlarla (zihniyet, büyüme modelleri, değişen alışkanlıklar, düşünceler, vb.) ilgili idi. Avrupa’daki hakemlerimin büyük katılımını ve ilgisini görmek harikaydı. Bu tür aktiviteleri daha sık yapmalıyız ”dedi.

“Bu web seminerleri sadece yeni düzenlemeleri anlamak ve öğrenmek için değil, aynı zamanda bu topluluğa ve aileye ait olma duygusu hissetmek için de çok faydalı. Gelecek için, geri bildirimlerimizi veya deneyimlerimizi paylaşabileceğimiz diğer hakemleri içeren daha fazla web seminerine sahip olacağımızı umuyorum. ”dedi Yunanistan’dan Charalampos Papadogoulas.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu