ManşetMilli Takımlar

Yabancı Basın’dan Sultanlara övgü: ‘Türkiye ustalığını koruyor’

CEV Avrupa Şampiyonası yarı finalinde A Milli Kadın Voleybol Takımı, İtalya ile karşı karşıya geldi. Heyecan dolu maçı Filenin Sultanları 3-2 kazanarak adını finale yazdırdı. Türkiye’nin aldığı bu galibiyet dış basında büyük bir yankı yaratırken, müsabakada yıldızlaşan Melissa Vargas’a övgüler yağdı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, CEV Avrupa Şampiyonası yarı finalinde İtalya ile kozlarını paylaştı. Palais 12 Brussels Salonu’nda oynanan kritik maçı Filenin Sultanları muhteşem bir geri dönüşe imza atarak 3-2 kazandı ve finale yükseldi. Unutulmaz maç İtalyan basınında büyük yer aldı.

DIŞ BASINDAN OLAY SÖZLER

Filenin Sultanları’nın aldığı bu galibiyet, İtalyan basınında büyük bir yer kapladı. İşte atılan başlıklar ve yazılan haberler…

İtalyan basınından La Gazzetta dello Sport, “İtalya, ne yazık! İtalya dördüncü sette her şeyi berbat etti” başlığını kullandı. Haberin detayında “Türkiye ustalığını koruyor. Uluslar Ligi’ni kazandıktan sonra İtalya’yı Avrupa Şampiyonası’nda elediler. Santarelli’nin takımı işler kötüye gittiğinde bile pes etmeme erdemine sahipti.” denildi.

‘İTALYA NAKAVT’

Corriere dello Sport ise “İtalya nakavt Türkiye finalde” başlığını kullandı. İtalya’nın Avrupa şampiyonu unvanını koruyamadığı vurgulanan haberde Türkiye’nin müthiş bir geri dönüşe imza attığı okuyuculara aktarıldı. İtalya’nın bronz madalya için mücadele vereceği belirtildi.

‘TÜRKİYE’YE TESLİM OLDU’

Tuttosport, Santarelli’nin Vargas sayesinde inanılmaz bir geri dönüş yaptığını okuyucularına aktardı. Haberde “Mazzanti’nin milli takımı uzun süre kontrol ettiği bir maçın sonunda finalin dışında kaldı. İtalya, Vargas’ın muhteşem oynadığı karşılaşmada Türkiye’ye teslim oldu.” sözleri kullanıldı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu