Dünya

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na seyirci alınacak mı?

Coronavirüs salgını sebebiyle bu yaza ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na seyirci alınıp alınmayacağıyla ilgili önemli bir açıklama yapıldı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin, mart ayının sonlarına doğru Tokyo 2020’ye uluslararası seyircilerin katılıp katılamayacağıyla ilgili bir karar alacağı belirtildi.
Japon gazetesi Yomiuri’nin yaptığı ankete göre; Japon halkının büyük çoğunluğu 23 Temmuz’da başlaması planlanan olimpiyatlara uluslararası seyircilerin gelmesini istemiyor. Halk, ülkeye gelecek seyirciler nedeniyle Coronavirüs vakalarının yeniden artmasından çekiniyor. Ankete katılanların %77’si uluslararası seyircilerin ülkeye gelmemesi yönünde oy kullandı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin sözcüsü Mark Adams, online olarak düzenlenen konferansta yaptığı açıklamada: “Seyirci konusuyla ilgili olarak, en azından uluslararası seyirciler için mart ayının sonlarına doğru bir karar alınacak. Bunun ötesinde bir şey söylemek şu an için çok zor.” ifadelerini kullandı.
Covid-19 salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen Olimpiyat Oyunları 23 Temmuz-8 Ağustos ve Paralimpik Oyunları ise 24 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu