Genel HaberlerManşet

Akif Başkan Üst Klasman Hakemlere Yönelik Ara Seminer’e katıldı

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu (MHGK) tarafından Antalya’da düzenlenen 2019-2020 Voleybol Sezonu A ve AB Klasman Hakemleri Ara Semineri’ne katıldı.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen seminerin açılışına; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, MHGK Başkanı Aziz Yener, MHGK Genel Sekreteri Eyüp Bostancı ve Antalya Voleybol İl Temsilcisi Kenan Gürkan da katıldı.

TVF Başkanı Üstündağ seminerde yaptığı konuşmada; “Voleybol camiasının güzel dostları, voleybolun bugünlere gelmesinde büyük hizmetler vermiş emekçiler, hepiniz hoş geldiniz. Hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Geçtiğimiz hafta Ankara’da ev sahipliği yaptığımız Avrupa Uluslararası Aday Hakem Kursu’nda başarılı olarak Uluslararası Aday Hakem olmaya hak kazanan tüm hakemlerimizi kutluyor, bundan sonraki kariyerlerinde hepsine başarılar diliyorum. Türk sporuna baktığımızda bugün voleybolun ne kadar nezih bir camia olduğunu yinelemek istiyorum. Türk voleyboluna kazandırdığımız ve başarıyla uyguladığımız Görüntülü Değerlendirme Sistemimiz, Türk sporunda da hak ettiği değeri fazlasıyla görüyor. Bu da ne kadar doğru bir iş yaptığımızı, karar verdiğimizi gösteriyor. Uluslararası arenada da birçok hakemimiz görev yapıyor. Dünya şampiyonaları, Avrupa şampiyonaları, olimpiyatlar gibi birçok önemli büyük organizasyonlarda Türk hakemleri başarıyla düdük çalmaktadır. Onlarla gurur duyuyoruz. Bir kez daha söylüyorum, sahada adaleti dağıtanlar sizlersiniz. Liglerimizde ilk devre sona erdi. Liglerimizin ikinci yarısında görev yapacak tüm hakemlerimize de sağlık, sıhhat, başarı ve bol şans diliyorum.” dedi.

Seminerde, MHGK Başkanı Aziz Yener, A ve AB klasman hakemlerine yönelik konularda bilgi vererek bir sunum gerçekleştirdi. 2019-2020 Voleybol Sezonu A ve AB Klasman Hakemleri Ara Semineri, 29 Aralık Pazar günü sona erecek.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu