Dünya

FIVB’den İran Voleybol Federasyonu’na Ültimatom

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) yazdığı bir mektupla, İran Voleybol Federasyonu’ndan (IRIVF) kendisine bağlı olan kulüpleri yabancı oyunculara olan borçlarını ödemeye zorlamasını istedi.

FIVB, mektupta yabancı oyuncu ve teknik direktörlere maaş ödenmemesi nedeniyle dünya voleybol kuruluşuyla davaları olan kulüplerini borçlarını ödemeye ve davacılarını tatmin etmeye mecbur etmelerini istedi.

Bu mektup üzerine, İran Voleybol Ligi’ni yöneten kuruluş, bir bildiri yayınlayarak, Shahradri Urmia ve Saipa dahil olmak üzere yedi kulüpten Süper Lig ve ikinci ligin sonuna kadar yani 19 Mart 2023 tarihine kadar yükümlülüklerini yerine getirmelerini ve davaları sonuçlandırmalarını istedi. Aksi takdirde, bu kulüplerin bu voleybol şampiyonalarının bir sonraki sezonunda takım kurmalarının engelleneceği açıklandı.

Urmia, uzun yıllardır Ljubomir ve Dragan Travica’nın yanı sıra eski teknik direktör ve yabancı oyuncuları Olli-Pekka Ojansivu’ya olan borçlarını ödemedi, sürekli olarak belirlenen son tarihleri ​​erteledi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu