Genel HaberlerManşet

Mehmet Uğur: ‘Voleybol skorlarında olmayan beraberliği bizler sağlamalıyız’

Geçen sezon TVF Erkekler Voleybol 2.Ligi’nde oynadığı tüm maçları kazanarak namağlup Alpaslan Endüstri Erkekler Voleybol 1.Ligi’ne yükselen Adana Temsilcisi Seyhan Yıldırım Spor, B Grubu’nda sadece saha içinde değil saha dışında da kaynak bulmak için büyük mücadele veriyor.

Takımın teknik direktörü Ömer Bozdoğan, üç takımın ligden çekilmesinin ardından dokuz takımla oynanmaya devam eden lige son anda kurduğu takımla katıldıktan sonra maddi olarak karşılaştığı tüm zorluklara rağmen takımını saha içinde tutmaya çalışıyor. Yıllar önce Beyza Spor ile çıktığı Efeler Ligi’nde takımın Şanlıurfa Memleketim Spor’a yarışma haklarının devredilmesiyle Türkiye’nin en üst liginde yer alması gururunu yaşayamamıştı.

Bu sezon 1.Lig’de mücadele ederken yaşadığı kaynak yetersizliği sebebiyle istediği kadroya kuramayan ve yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen bu zamana kadar sporcuların maaşlarını zamanında ödemeyi başarabilen, kısıtlı kadrosuna rağmen zorlu maçlarda oynadığı oyunla herkesi şaşırtan Seyhan Yıldırım Spor, deplasman masrafları konusunda arayışlarını sürdürürken imdadına yine aslen Şanlıurfalı olan ancak Adana’da yaşayan bir iş insanı yetişti.

Uğur İnşaat ve SMU İnşaat firmalarının sahibi Mehmet Uğur’un yolları geçimini sağlayıp, istihdam yarattığı Adana’da Seyhan Yıldırım Spor’la tesadüf eseri kesişmiş.
Teknik direktör Ömer Bozdoğan’la tanıştıktan sonra Adana’yı temsil ederken takımın yaşadığı zorlukları gören Mehmet Uğur, birkaç antrenmana gittikten sonra imkansızlıklara rağmen sahada formanın hakkını terinin son damlasına kadar vermeye çalışan oyunculara destek vermeye başlamış.

‘Amacım, yaptığımız işlerle Adana’ya hizmet verirken, buradan kazandıklarımızı yine Adana için harcamak’ diyen genç iş insanı, ‘Hiç bir menfaat beklemeden bugüne kadar ne verdiysem çok şükür fazlasıyla karşılığını buldum. İnsanlarımızın hayrına iş yaparken hiç bir karşılık beklememize rağmen, çok şükür daha fazla yardım edebilecek seviyelere geldiğimizi gördük. Benim de 14 yaşımda bir oğlum var. Oğlumun da takımdaki abileri gibi voleybol oynaması en büyük isteğim. Buradaki oyuncu kardeşlerimin hepsi de benim evladım yerinde. Bu sebeple başta Ömer Bozdoğan olmak üzere ülkemizin geleceği olan gençlerimize sporla dolu bir gelecek hazırlama konusunda destek vermenin de bu memlekete bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Elbette çok daha fazla desteğe ihtiyacı olan bu takıma sahip çıkılması gerektiğini bir kere daha hatırlatmak istiyorum’ şeklindeki sözleriyle Adana’daki imkanı olan herkesi Adana gençliğinin voleybola yönelmesi için davet ediyor.

21 Ocak Pazar günü Hatay deplasmanında B Grubu’nun güçlü takımlarından Erzin Narenciyesi Yeşilkent Spor’la oynayacakları karşılaşma öncesi maçı TVA ekranlarından anlatacak olan Genel Yayın Yönetmenimiz Savaş Eskigülek’le irtibata geçip kendisini memleketi Adana’da kahvaltıda ağırlayan Mehmet Uğur, takımın Adana’da yaptığı son antrenmanı da ziyaret ederek yeni formalarını takdim etti.

‘Voleybol müsabakalarının sonuçlarında diğer branşlarda olduğu gibi beraberlik yok. Kazanmak veya kaybetmek var. Bizler, voleybolun sonucuna olmasa da ruhuna yakışan beraberlik kavramını yerleştirmeye devam etmek istiyoruz. Maçlar sahada kazanılır, kaybedilir ama birlik ve beraberlik içinde insanlarımıza destek olmak için  çalışmaya devam edeceğiz’ diyen Mehmet Uğur gibi yardımsever insanlarımızı duyurmanın keyfini yaşamak da bizlere kalıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu