AvrupaManşet

Pevkur: Voleybol Avrupa’da daha da fazla izlenecek

21 Nisan 2020 – Hanno Pevkur, CEV Başkan adaylığı doğrultusunda ve duyuracağı altı taahhüdün beşincisinde, voleybolun Avrupa çapında daha izlenir hale gelmesini desteklemek için başkan olarak üstleneceği bazı girişimleri duyurdu.

“Ön Planda” başlıklı ve bu linkte detaylarının bulunabileceği taahhüt, CEV’ nin 56 Ulusal Federasyonunda sporu büyütmek için üç temel plana odaklanıyor. Bunlar arasında, Ulusal Federasyonların tam hizmetinde deneyimli pazarlama uzmanlarından oluşan özel bir CEV Tanıtım Ekibi’ nin kurulması ve tüm Avrupa ülkelerinin kıtadan yüksek profilli voleybol maçlarının nasıl gösterebileceğinin daha yakından incelenmesi yer alıyor.

Bu planlar arasında, CEV Şampiyonlar Ligi ve CEV Kupası kazananlarını içeren bir CEV Süper Kupası da dâhil olmak üzere daha küçük ve orta ölçekli ülkelerde yapılacak özel etkinliklerin geliştirilmesi ve en iyi oyuncuları ve efsaneleri içeren bir dizi gösteri maçı yer alıyor. Voleybola ilgiyi arttırmayı ve sporun halkın dikkatini çekmek için futbol ve basketbol severlerle rekabet etmesini sağlamayı hedefliyor.

Girişimler hakkında yorum yapan Pevkur, “Avrupa voleybol ailemizde hepimiz ne kadar muhteşem bir spora sahip olduğumuzu biliyoruz. Bir noktada, en iyi oyuncuların birbirleriyle yarışmasını izlemek hepimize ilham verdi. Şimdi, Avrupa’daki birçok insanın bu şekilde ilham alabileceğinden emin olmaya odaklanmalıyız. Ulusal Federasyonlarımızın tanıtım çabalarını vaka bazında destekleyerek ve dünyadaki en iyi oyuncuları sergileyerek, 56 Federasyonumuzun hepsinin ülkelerinde sporu büyütmek ve evrensel olarak popüler hale gelmek için önemli adımlar atmasına yardımcı olabilir ve olmayı hak ettiğimiz popüler spor olabiliriz.” dedi.

Taahhütler ve medya ile ilgili sorularınız için lütfen info@hanno-pevkur.org adresine e-posta gönderin. Hanno Pevkur’un altıncı taahhüdü 28 Nisan Salı günü yayınlanacak.

Hanno Pevkur ve Avrupa Voleybolunun geleceği konusundaki vizyonu hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen www.hanno-pevkur.org adresini ziyaret edin.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu