Genel HaberlerRöportaj

Röportaj: Sanremo Festivali’nde VakıfBank’lı Egonu Sunucu

Paola Egonu Yardımcı Sunucu Oluyor

Paola Egonu, 9 Şubat Perşembe festivalin üçüncü günü akşamı Amadeus ile birlikte Ariston’da olacak. Egonu İtalyan basınına verdiği röportaja ”sadeliğimi getireceğim” sözüyle dikkat çekiyor. Festivale uygun olarak tasarım kıyafetler ve mücevherler ile sahnede olacak, İtalyan yıldız ülkesinin renklerini tercih edecek çünkü Amadeus’un amacı; Paola’nın sportif değerini yeniden gündeme getirmek. Irkçı hakaretlere küstüğü için milli takımdan ayrılma kararına karşı Egonu’ya destek vermek ve yeniden onu milli formayla görmek istediklerini duyurmak. ”Il Giornale it” sitesinden Laura Rio’nun yaptığı röportajda; şarkılarla sosyal temaları karıştıran Sanremo Festivali’ni konuşurken, Ekim ayında Kadınlar Dünya Şampiyonası’nın sonunda “Bana İtalyan olup olmadığımı soruyorlar” diye gözyaşı döktüğünü ifade ediyor. Padua eyaletindeki Cittadella’da doğan, 1.93 metre boyunda 24 yaşında, ebeveynleri Nijeryalı olan İtalyan yıldız, dünyanın en iyi pasör çaprazlarından biri.

”Il Giornale it” sitesinden Laura Rio’nun yaptığı röportajda; festivale izleyicilerin bilmediği tarafını göstermeye geleceğini ifade eden Egonu, tasarım kıyafetlere ve yorgunluk durumuna göre topuklu ayakkabı giyip giymeyeceğine karar vereceğini söyledi.

Sanremo Festivali İtalya için ulusal bayram niteliğinde. Milli Takımda oynamaya devam etme konusunda şüphe duymasına neden olan ırkçılığın, bu festivale katılarak yarasını iyileştirmeye sebep olup olmayacağı konusunda;

”İki konuyu ayrı tutardım. Benim için Sanremo’ya gitmek, bazı şeyleri açıklığa kavuşturmak için tüm İtalya tarafından duyulmak için bir fırsat. İtalya’nın benden nefret etmediğini ve benim de İtalyanlardan nefret etmediğimi açıklığa kavuşturmak istiyorum. O anda Dünya Şampiyonası’nda gücenmek istemedim, bir kırılganlık anındaydım.” İtalya’da ırkçılık var mı yok mu sorusu hakkında “Başka yanlış anlaşılmalara yol açmamak için cevap vermemeyi tercih ediyorum, monologda konuşacağım”. şeklinde cevap verdi.

Çocukken ön yargıyla karşılaştınız mı?

“Çocukluk arkadaşlarımla süpermarkete gittiğimde, çalmak istediğimizi düşündüğü için bizi takip eden bir pazarlamacı hep olurdu.”

Milli takımda oynamak için geri dönecek misin?

“Daha karar vermedim. Birkaç faktöre bağlı. Şimdi şampiyonanın önemli bir aşamasındayız ve buna konsantre oluyorum.

Ebeveynlerinin Nijerya lehçesindeki “Obi agu” sözü olabilecek kötü şeylere rağmen kalbi açık tutmaya devam etme anlamı taşır, bu sözle ilgili ne düşünüyorsun?

“Kalbim açık ama beni inciten insanlara ikinci bir şans vermem.”

İtalyan olmakla ilgili sevdiğiniz şeyler neler?

“Bütün hayat yolculuğum. Birçok arkadaşım ve olduğum kişi olmama yardım eden birçok insan oldu.

Yıllar önce Polonyalı pasör oyuncu Katarzyna Skorupa ile olan ilişkisi de gündem yaratmıştı.

“Ayrımcılığa katkıda bulunan başka bir ayrımcılık. Kimse beni aşk hayatım konusunda yargılayamaz, bu benimle alakalı olarak kalmalı ve benim için bu doğal bir gerçek.

Geçen yaz bir meslektaşıyla fotoğraflandı: Türkiye’de oynayan Polonyalı voleybolcu Michal Filip.

“Evet, biraz çıktık. Şu an bekarım.”

Ailen Sanremo’yu duyduklarında ne dediler?

“Çok gururlular. Onlar şimdi Manchester’da yaşıyorlar. Tüm maçlarımda olduğu gibi beni televizyondan izleyecekler.”

Sanremo’yu çocukken izledin mi?

“Fazla değil, çünkü bütün gün ve akşam çalıştım, ama sınıf arkadaşlarıma anlatmalarını isterdim.”

Türkiye’de durum nasıl?

“İyi. Kültürlerini, geleneklerini ve yemeklerini tanıdım”.

Kulübünün VakıfBank’ın gelecek sezon için sözleşme yenilemeyi düşünmediği söyleniyor.

”Ocak ayında hep böyle olur, olağan transfer piyasası oyunları için söylentiler dolaşmaya başlar. Doğru mu yanlış mı bilmiyorum, yazılanlara ben de hayret ediyorum. Önümüzdeki aylarda göreceğiz.”

Paola Egonu VakıfBank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu