Genel HaberlerManşet

VİDEO HABER: Solhan’da yasak bitti, fileler kuruldu futbol topu ile voleybol oynandı

Coronavirüs Covid19 sebebiyle Büyükşehir statüsündeki iller ile Zonguldak’ta bir süredir devam eden sokağa çıkma kısıtlaması, Ramazan Bayramı’nda salgınla mücadele elde edilen başarılı sonuçların istenmeyen yönde etkilememesi için tüm yurtta uygulanması ile Solhanlılar da sokağa çıkma yasağı ile tanışmış oldular.

Solhan, Voleybol Camiasında büyük bir ilgili ile takip edilen ve önümüzdeki sezon AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele edecek olan Solhan Spor Voleybol takımı ile her daim ilgi odağı oldu. Solhanlılar adeta voleybol ile yatıp, kalkan, 750 kişilik salona 3.500-4.000 kişi girip voleybol maçı takip eden ve Solhan Spor’a gönülden bağılılıkları ve verdikleri sosyal mesajlarla dikkati çekiyordu.
Sokağa çıkma kısıtlaması yapılan bu bayram sürecinde ise Solhanlılar, voleyboldan ayrı kaldılar. Dört günlük sokağa çıkma yasağı ile voleyboldan uzak kalan Solhanlılar yasak kalkar kalkmaz voleybol oynamaya koştular.
Sokak arasında iplerden yaptıkları fileyi gerdiler ve komşu iki mahalle gençleri arasında düzenledikleri turnuva ile hem voleybola olan özlemlerini giderdiler, hem de mahalle arasında eğlenceli bir etkinliğe imza attılar.

Ve Voleybol Aktüel olarak bir kez daha belirtmek istiyoruz: Solhan’a Spor Lisesi şarttır!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu