Son On Yılın En İyi Kadın Takımı’nda Bir Türk

0
220

Şimdi kadın voleybolunun son on yılına bakma ve on yılın takımını seçme zamanı. Bunun için CEV yorumcusu James Fielden’e Svetlana Ilic, Gert Van De Broek ve Giovanni Guidetti’den çok deneyimli üç koç eşlik ediyor.

Aralarından seçim yapabileceğiniz inanılmaz bir oyuncu havuzuyla, üç misafirimiz sadece her pozisyon için en iyi oyuncuları seçmekle kalmayıp aynı zamanda yarışmalarda harika performans gösterecek dengeli bir ekiple bu egzersizin diğer tarafına geçmeye çalıştı. Daha önce olduğu gibi, en iyinin arasından en iyisini seçmek kolay bir iş değildir, ancak harika bir iş çıkardılar, işte onların seçimleri ve seçimlerinin ardındaki mantıklardan bazıları!

 

Pasör: Maja Ognjenovic (Sırbistan) 

Svetlana İliç: “Aralarından seçim yapabileceğimiz çok sayıda oyuncu var ama benim için seçilmesi gereken şey Maja.”

Gert Van de Broek: “Tamamen katılıyorum, hızlı, yüksek oynayabilir, oyununu takımındaki oyunculara uyarlayabilir, bu yüzden bu seçime tamamen katılıyorum.”

Giovanni Guidetti: “Hızlı, yüksek oynayabildiğini ve her türlü oyuna çok hızlı uyum sağlayabildiğini kanıtladı. İster milli takım, ister kulübü için çok iyi adapte olabiliyor ve her ikisinde de hemen hemen her şeyi kazandı.”

Orta Oyuncu: Maja Poljak (Hırvatistan)

Giovanni Guidetti: “Benim için gerçekten farklı bir şeydi. Blokla maçları değiştirebilme şekli, rakipleri gerçekten korkutuyor. Ondan bir blok, oyunda 2-3 sayı anlamına geliyordu çünkü kimsenin atak yapmaya cesareti yoktu. ona karşı. O benim ilk seçimim! ”

Orta Oyuncu: Milena Rašić (Sırbistan)

Giovanni Guidetti: “Ona koçluk yapıyorum ve hemen hemen her şeyi birlikte kazandık ve hemen hemen her şeyi milli takımla kazandı. Harika bir blokçu ve aynı zamanda harika bir hücum oyuncusu, bu yüzden ikisini birden birleştirme olasılığı onu seçmeme neden oluyor . ”

Svetlana Ilic: “Giovanni’nin seçilen her iki orta blokçu hakkında söylediği her şeye katılıyorum, rolleriyle takımlarına çok şey sunuyorlar. Onlar olağanüstü oyuncular, ikisini de tanıyorum ve aynı zamanda harika insanlar.”

Libero: Monica De Gennaro (Italya) 

Svetlana İliç: “Kısa listedeki isimleri görünce, bu oyuncuların ikisini de seçerken hata yapacağımızı sanmıyorum. Monica’da çok özel bir şey gördüm, savunma rolünden oyunun çizgisini değiştirebiliyor. . Eşsiz, işi yapması için güvenilebilir ve son 10 yıldır durum böyle. Onun büyük bir hayranıyım. ”

Gert Van de Broek: “Bu benim için en kolay seçim. Sanırım 100 koça sorarsan % 99’u onu seçecek. Oynaması zor bir pozisyon ama gerçekten hoşuna gidiyor. Ona videolarını gösterirsek genç oyuncular bu onları motive edecek ve ona benzer şekilde oynamaya çalışmaları için güven verecektir. ”

Giovanni Guidetti: “Bence kulübü ve milli takım için harika bir iş çıkarıyor. Ne yazık ki ona hiç koçluk yapmadım ama ona karşı defalarca oynadım ve sahadaki davranışlarını her zaman takdir ettim. Büyük bir cesaret, tam bir libero. Hiç şüphesiz o benim seçimim. ”

Pasör Çaprazı: Tijana Bošković (Sırbistan)

Svetlana İliç: “Seçmemiz gereken isimler göz önünde bulundurulduğunda bu en zor kararlardan biri. Bunlardan herhangi birini seçmek için argümanlar var ama benim oyum Boskovic’e gidiyor. O her ayrıntıda eksiksiz bir oyuncu, oyunun tüm yönlerinde inanılmaz. ”

Gert Van de Broek: “Boskovic ve Egonu’nun oyun üzerindeki etkisi, çok genç olmalarına rağmen kesinlikle inanılmaz, Messi ve Ronaldo’nun futbolda yaptıklarıyla karşılaştırabilirsiniz. Bu ikisi arasında seçim yapmak son derece zor. Önümüzdeki on yıl içinde bu seçimi yapmak zorunda kalacağı için Egonu olacak çünkü voleybolda hiç görülmemiş bir gelişme için çok yer var ama şu anda Boskovic o kadar çok kazandı ve şu anda arkada daha güçlü. Bu yüzden şu anda onu seçmenin haklı bir karar olduğuna inanıyorum. ”

Giovanni Guidetti: “Bence tüm seçenekler oldukça benzersiz, bu da ilginç bir seçim yapıyor. Herkes Boskovic’in hücum gücünden bahsediyor ama savunması da eşsiz. Arka hat hücumunda onun gibi ve hücum edebilen bir oyuncu hiç görmedim. Her türlü setten atak yapabilir. Bu yüzden bu on yıl için seçimim şüphesiz Boskovic. ”

Pasör Çaprazı: Francesca Piccinini (İtalya)

Gert Van de Broek: “Geçmiş performansı kesinlikle inanılmaz, karşılaştırabilecek çok fazla oyuncu yok. O on yılın takımı için mükemmel bir seçim.”

Giovanni Guidetti: “Kim ondan daha fazla kazanabilir, muhtemelen hiç kimse! Madalya duvarı hem ülke hem de kulüp için inanılmaz. On yılın takımını yapıyoruz ve bundan çıkarılamaz.”

Smaçör: Gözde Kırdar (Türkiye) 

Svetlana İliç: “Görünmeyen işi yapabilen bir oyuncu ama koçlar için çok önemli olan zor iş. Bu pozisyonu hak etmediğini söyleme şansı yok.”

Gert Van de Broek: “O benim ilk tercihim, sanırım ekiplerinin Steven Gerard’ıydı. Motivasyonu ve takım liderliği olağanüstü.”

Giovanni Guidetti: “İnanılmaz bir karakter ve takım kaptanı, her şeyden önce herkes için bir örnek, her eğitimde daha fazlasını zorluyor. Onun gibi bir oyuncu, on yılın takımında mutlak bir zorunluluktur.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here