Genel Haberler

Spor alanı bulunmayan Dikili Cumhuriyet Ortaokulu İzmir Şampiyonu Oldu

İzmir okullar arası küçük kızlar voleybol liginde Dikili Cumhuriyet Ortaokulu şampiyon oldu.

İzmir okullar arası küçük kızlar voleybol liginde Dikili Cumhuriyet Ortaokulu şampiyon oldu.

Lige, on biri devlet okulu, yirmi beşi özel okul olmak üzere 36 okul katıldı. İzmir’e 120 kilometre uzakta bir ilçe olan Dikili’de okullarında spor alanı olamamasına rağmen tüm rakiplerini kolej takımlarını yenip İzmir Şampiyonu olan Cumhuriyet Ortaokulu kızları büyük gurur yaşattı.
İlk turda Çiğli İzmir Türk Koleji ve TED Koleji2ni yenen Dikili Cumhuriyet Ortaokulu, ardından Bahçeşehir Bornova, İzmir Türk Koleji, Eren Şahin Eronat, Kent Koleji takımlarını yenerek adını final grubuna yazdırdı.

Final grubunda Kazımpaşa Ortaokulu, Rota Koleji, Karşıyaka Bahçeşehir Koleji ile karşılaşan Dikili ekibi, tüm maçlarını kazanarak kupaya uzandı.

Şampiyon kızlar Yalova yolcusu

Dikili Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri bu başarı ile 5 Nisan tarihinde Yalova’da düzenlenecek Küçük Kızlar Türkiye Yarı Final müsabakalarında İzmir’i temsil edecek. 2. 3. ve 4. olan okullar ise 2-5 Mart tarihlerinde grup maçlarına katılma hakkını kazandı.

Bu büyük başarının ardından beden eğitimi öğretmeni Hande Ediz Şekerkaya ‘Öğrencilerimiz rakiplerinin çoğundan daha az spor alanı imkanına sahip olsa da onlara karşı çok güzel mücadele verdiler. İnancımız, turnuvaya başladığımız ilk günden itibaren hiç bitmedi. Hedefimize ulaşmamızı sağladı. Öğrencilerimiz birbirini destekleyen, yardımcı olan bir takım. Burada Murat Solmaz hocamızın yıllardır verdiği emek var. Murat Solmaz ile Cumhuriyet Ortaokulu öğretmeni olarak ben de bu sonuca çok inanıyorduk. İnandık ve sonuç 1.lik bizim oldu. Tabi başarıda bize inanıp, güvenip, her türlü zorluğa karşın bizimle mücadele veren, en ince ayrıntıları dahi atlamayan, işlerimizi kolaylaştıran Okul Müdürümüz Coşkun Öztürk’ün payı büyük. Kısacası idarecisinden öğretmenlerine, oyuncularından velilerine kadar iyi bir ekip olduk. Bu yolda bizimle yürüyen ve destek veren herkese çok teşekkür ederim.’ diyerek emeği geçen herkesi tebrik etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu