DünyaManşetMilli Takımlar

Tokyo’da bayrağımızı kim taşıyacak?

Olimpiyat Oyunları dünyanın en büyük spor organizasyonu. Her sporcunun hayali.

Hayallerine kavuşan sporcular için büyük bir gurur oyunların açılış töreninde yer almak, milyarlarca insanın önüne çıkmak.

Ve milyarlarca insanın izlediği bu törende ülkelerinin bayrağını taşıma onurunu yaşamak tarifi mümkün olmayan bir durum olsa gerek!

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın resmi açılış törenine artık sadece iki gün kaldı. 108 Sporcu ile katıldığımız oyunlarda kafilemizin tören geçişi sırasında kırmızı beyaz bayrağımızı kimin taşıyacağı ise henüz belli olmadı.

 

Hatırlanacağı gibi daha önce 2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında Filenin Sultanları tarihinde ilk kez bir olimpiyat oyunlarında yer almış ve Londra Olimpiyat Oyunları’nın açılış töreninde Türkiye’nin bayrağını milli voleybolcu Neslihan Demir Darnel taşımıştı.

 

 

Bu yıl da ülkelerinin bayraklarını taşıyacak oyuncu olarak İtalya – Paola Egonu ile, Çin – Zhu Ting ile, Tunus – Ben Cheikh ile, Kenya – Mercy Moim ile, Brezilya – Bruno Rezende ile, Kore – Kim Yeon Koung ve Dominik Cumhuriyeti – Prisilla Rivera ile voleybolcuları tercih ettiler.

Bakalım 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizin bayrağını taşıyacak oyuncu, ikinci kez olimpiyat oyunlarında yer alma başarısı gösteren Filenin Sultanları’ndan bir oyuncumuz olacak mı?

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu