Genel HaberlerManşet

Voleybol Antrenörleri Derneği’nin Seminerlerine Büyük İlgi

Voleybol antrenörlerinin salgın sürecinde gelişimlerini devam ettirebilmek adına Voleybol Antrenörleri Federasyonu’nun da desteğiyle, Adnan Paşaoğlu moderatörlüğünde Marco Aurello Motta’nın sunumu üç etap olarak yayınlandı. Toplamda altı yüzü aşkın antrenörün katılımıyla gerçekleşen webinarın ana  konusu ; Altyapıda Uzun Dönemde Oyuncu Geliştirme oldu.

1.etap konu başlığı; 13 Yaşa Kadar Voleybol Öğretim Planlaması Voleybola başlangıç, Minik ve Midi Takım Dönemi

2.etap konu başlığı;13-15 Yaş Arası Küçük Takım Teknik-Taktik Planlama

3.etap konu başlığı ise; 15-19 Yaş Arası Oyuncu ve Takım Gelişimin Planlanması olarak yayınlandı.

Gördükleri ilgi karşısında mutluluklarını belirten Dernek Yönetim Kurulu gerçekleştirdikleri yayınlar sonrasında yeni webinar konuları oluşturma planlamasına başladıklarını belirtti.

Gerçekleştirieln webinarın ardından Voleybol Antrenörleri Derneği Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘Voleybol Antrenörleri Derneği olarak; antrenörlerimizin sorunlarına destek olmak; gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla salgın sürecini verimli geçirebilmek adına Voleybol Antrenörleri Federasyonu’nun da desteği ile düzenlediğimiz eğitici webinarda antrenörlerimizin yoğun katılımı ve ilgisi bizleri oldukça mutlu etti. Gördük ki, kendini geliştirerek, doğru şekilde oyuncu yetiştirmeye çalışan çok sayıda antrenör kardeşimiz var. Sizlerden aldığımız bu olumlu geri bildirimlerle bizler de daha çok çalışarak daha da iyi söyleşiler, webinarlar , organizasyonlar  düzenlemek kararı ve azmindeyiz.

İlk eğitici webinar yayın serimizde toplamda 600 katılımla siz değerli meslektaşlarımıza ve bizi kırmayarak en ince ayrıntılarıyla tecrübelerini paylaşan, soruları samimiyetle yanıtlayan, başarılı antrenörün ne demek olduğunun öngörüsünü aktaran sevgili Marco Aurello Motta ‘ya içtenlikle teşekkürlerimizi sunuyoruz.’

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu