Plaj Voleybolu

Ary S. Graça Fᵒ: ‘İtalya 2011’den sonra 2022’de büyük bir organizasyon yapacak’

2021 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası Haziran 2022 de

FIVB, 2021 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’nın, küresel koronavirüs pandemisi ışığında Olimpiyat Oyunları Tokyo 2020’nin ertelenmesinin ardından küresel spor takvimindeki önemli değişiklikler nedeniyle Haziran 2022’de İtalya’nın Roma kentinde yeniden planlandığını duyurdu.

2021 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası ilk olarak FIVB, İtalyan Ulusal Olimpiyat Komitesi (CONI), Sport e Salute ve İtalyan Voleybol Federasyonu (FIPAV) arasındaki ortak anlaşmanın bir parçası olarak İtalya’nın Roma kentinde yaz için planlandı. Bununla birlikte, Olimpiyat Oyunları Tokyo 2020’nin yeniden planlanmasını takiben, gelecek yılın spor takvimi üzerinde sonraki etkinin titizlikle gözden geçirilmesi ve FIVB Yönetim Kurulu ile yakın istişare sonrasında, tüm taraflar etkinliğin Haziran 2022’ye yeniden planlanmasının en uygun çözüm olduğunu kabul etti.

Dünya Şampiyonaları, ünlü Foro Italico mekanında birçok seçkin etkinlik düzenleyerek plaj voleybolu ev sahipliği bilgilerini sürekli olarak kanıtlayan bir şehir olan İtalyan başkentinde yapılacak. Geçen yıl, Roma, sosyal medyada 36 milyondan fazla gösterim oluşturan ve 70’den fazla ülkede canlı olarak yayınlanan inanılmaz başarılı bir FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Finalleri için binlerce hayran tarafından takip edildi.

FIVB Başkanı Ary S. Graça Fᵒ şunları söyledi:

“2021 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonasını yeniden planlamanın, Olimpiyat Oyunları Tokyo 2020’nin ertelenmesi ışığında en iyi çözüm olduğuna inanıyoruz. Bu etkinliğin gurur verici bir spor geçmişine sahip bir ülke olan İtalya’da da kalmasından memnunuz. Roma, 2011 yılında çok başarılı bir FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yaptı ve bu prestijli turnuvayı ülkeye geri getirmekten gurur duyuyoruz. Yeni plaj voleybolu dünya şampiyonlarımızı taçlandırmak için şimdi biraz daha beklemek zorunda kalabiliriz, ancak şüphesiz en büyük oyuncuların 2022’de kafa kafaya gittiğine tanık olduğumuzda buna değecektir. ”

İtalya Ulusal Olimpiyat Komitesi (CONI) Başkanı Giovanni Malagò şunları söyledi:

“Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası olağanüstü bir spor etkinliğidir ve plaj voleybolu ve genel olarak spor dünyasının mükemmelliğinin simgesidir. Tokyo Olimpiyat Oyunlarının 2021’e ertelenmesi ışığında ve uluslararası spor takvimi ve gündemi açısından Dünya Şampiyonalarını 2022’ye yeniden planlama kararını tamamen paylaşıyor ve destekliyoruz. Roma’daki bu eşsiz etkinlik için her şey mükemmel olmalı, FIVB ile birlikte İtalyan Voleybol Federasyonu (FIPAV) ve Sport e Salute ile birlikte daima ana hedefimiz olan tüm değerlere saygı duymalıyız. ”

Spor ve Sağlık Başkanı ve CEO’su Vito Cozzoli şunları söyledi:

“Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’nı 2022 yılına kadar yeniden planlamakla ilgili tüm kurumların ortak kararını tamamen paylaşıyoruz. Küresel salgının etkisi ışığında bunun en iyi çözüm olduğuna inanıyoruz. FIVB, İtalyan Voleybol Federasyonu (FIPAV) ve İtalyan Ulusal Olimpiyat Komitesi (CONI) ile güçlü ve başarılı ortaklığımız çerçevesinde bu büyük engeli birlikte aşacağımız ve gelecekte daha fazla birlik ve kararlılık elde edeceğimize kesinlikle inanıyorum. Dünya Şampiyonalarının, Tur Finalleri’nin çok başarılı 2019 baskısına ev sahipliği yapan Foro Italico’nun olağanüstü mekanında sahnelendiğinden gurur duyuyoruz. Ortak hedefimiz spor ve plaj voleybolunu en iyi şekilde geliştirmektir. ”

FIPAV Başkanı Pietro Bruno Cattaneo şunları söyledi:

“Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’nı 2022 için yeniden planlama kararı ortaklarımızla birlikte alındı: FIVB, CONI ve Sport e Salute. Bunun herkesin iyiliği için mümkün olan en iyi çözüm olduğuna gerçekten inanıyoruz: Foro Italico’nun öncü rolünü üstlendiği 2011’de muhteşem gecelerde olduğu gibi – binlerce kişi olacak olan sporcular, sektör operatörleri ve taraftarlar inanılmaz bir gösteri. Dünya Şampiyonalarının organizasyonu olağanüstü bir taahhüt gerektirir ve mevcut koşullar altında güvenli bir şekilde çalışmak mümkün olmayacaktır. Bu salgın, her birimizin hayatını değiştirdi, ancak eminim yakında plaj voleybolu olan fantastik sporun verdiği eşsiz şovun tadını çıkarmak için geri döneceğiz. ”

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası her iki yılda bir düzenlenir ve dünya şampiyonu olarak en iyi plaj voleybolu oyuncularını bir araya getirir. Etkinliğin bir önceki baskısı 2019 yılında Almanya’nın Hamburg kentinde yapıldı ve Rusya’dan Oleg Stoyanovskiy ve Viacheslav Krasilnikov erkeklerin altın talebinde bulunduğunu görürken, Melissa Humana-Paredes ve Sarah Pavan Kanada’nın ilk kadınların dünya şampiyonluğunu aldı. 10 günlük yarışmada 130.000’in üzerinde seyirci ağırlandı ve dünya çapında 158 milyondan fazla izleyici tarafından beğenildi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu