Plaj Voleybolu

Voleybol İrlanda’dan ilk Ulusal Plaj Voleybolu Turu

Voleybol İrlanda, özellikle genç oyuncular için tasarlanmış ilk Ulusal Plaj Turunu tanıttı. Yenilikçi programla, 14 ila 18 yaş arası oyuncular İrlanda’nın Batı (Fanore, Co Clare) ve Doğu (Bettystown, Co Meath) bölgelerinde yer alan etkinliklerde mücadele edecek. 3vs3 formatının uygulanacağı turda, göze çarpan performanslar için ayrılmış Tur sıralama puanlarını verilecek.

Yarışma öncesinde, oyunculara özel plaj becerileri ve taktikleri sağlayarak, kapalı sahadan kuma geçişe yardımcı olmak için aynı mekânlarda antrenman günleri yapılacak. Tur, Plaj Voleybolunda yaş grubu Milli Takımların oluşumunda ikinci aşamadır ve İrlanda’nın 2021’de uluslararası alanda rekabet etmesi bekleniyor.

İrlanda Voleybol Geliştirme Sorumlusu Conor Flood, “Proje, geçen yıl 24 oyuncunun üç günlük bir kampta yer aldığı ilk Plaj Voleybolu Performans Kampı’na dayanıyor. Bu sonraki adım, daha sonra gelecek sezon İrlanda Takımı’na girecek bölgesel eğitim takımları oluşturmamıza yardımcı olacak. Genç oyuncular için çok sayıda harika fırsat sunan Voleybola katılmak gerçekten heyecan verici bir zaman. ”
Bu yeni gelişme, İrlanda’nın Ulusal Tur geliştirmesine ve ülke çapında Plaj Voleybolunu tanıtmasına yardımcı olan CEV Plaj Voleybolu Geliştirme hibesi tarafından oluşturulan çalışmayı sürdürüyor.

Her biri uluslararası alanda oynayan bir dizi deneyimli Plaj Voleybolu antrenörü, eğitimi denetleyen Luciana Hollanda (Brezilya), Viera Hauriskova (Slovakya), Lee Annand (Güney Afrika) ve Mikal O’Boyle (ABD) ile uzman koçluk hizmeti verecek.

Proje, İrlanda Olimpiyat Federasyonu’nun (OFI) Takdir Fonu aracılığıyla finanse edilmektedir.
Voleybol İrlanda Genel Müdürü Gary Stewart, “Bu özel fon için OFI’ye ve aynı zamanda ana fon sağlayıcımız Sport Ireland’a ve uluslararası ortağımız CEV’e inanılmaz derecede minnettarız. Yeni nesil Plaj Voleybolu oyuncularını geliştirmek için uygun bir sistem oluşturacak ulusal faydalara sahip yerel programlar sunmamıza yardımcı oluyorlar. Amaç, bu programın gençlik düzeyinde uluslararası rekabet katılımına yol açması, ancak önümüzdeki yıllarda kendi ulusal turumuzu da güçlendirmesi. ”
Bettystown, Avrupa genelinde sekiz takımın yer aldığı Plaj Voleybolu Olimpiyat elemeleri olan 2019 CEV Continental Cup’ın mekanıydı. FIVB Dünya Turu bu ayın başlarında Meath’te durdurulacaktı, ancak COVID-19 kısıtlamaları etkinliğin iptal edilmesiyle sonuçlandı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu