Genel Haberler

Bir daha asla yürüyemez denilen Cassidy Lichtman başarısı

Cassidy Lichtman, bir daha asla yürümeyeceği söylendiğinden, beş ülkede voleybol oynamaya ve ABD Takımında oynayıncaya kadar, birçok kişinin sadece hayal edebileceği bir kariyere sahip.

Lichtman 9 yaşındayken sol bacağındaki kronik ağrı nedeniyle kendisine bir daha asla yürüyemeyeceği söylenmişti. 10 yaşında ise sadece doktorların yanıldığını kanıtlamakla kalmadı, sahada kulüp voleybolu oynamaya başladı. Bu noktadan sonra, kariyeri boyunca fiziksel mücadele ve bunlarla birlikte gelen zorlukları kullanarak kendini geliştirdi.

Lichtman’ın dirençli zihniyeti, Stanford Üniversitesi’nde kolej voleybolu oynamak ve ardından ABD milli takımında oynamak konusunda başarısının anahtarı oldu.

Lichtman’ın kariyeri, Fransa ve İsviçre’den Çin’e, Polonya’ya ve Azerbaycan’a kadar onu dünyanın dört bir yanına taşıdı. Burada en önemli konu dil sorunu idi  çünkü koçları ve takım arkadaşları İngilizce bilmiyorlardı.

Tüm zorluklara rağmen, eşsiz deneyimler yaşadı. Fransız Kupası için oynama ve kazanma şansına sahip olmak, bu listesinin başında yer alıyor. Arka arkaya 10 yıldan fazla kazanan bir takımı yenmişlerdi ve bütün takım arkadaşları ağlıyordu çünkü bu muhtemelen hayatlarının en büyük deneyimi olmuştu.

Lichtman, kendisine uluslararası ölçekte profesyonel olarak oynama fırsatı verildiği için minnettar olduğunu söylese de, hiçbir şey Amerika Birleşik Devletleri’nde Athletes Unlimited için oynamaktan daha heyecanlı olamazdı.

Denizaşırı ülkelerde oynamak çok fazla fedakarlık gerektiriyor ve oldukça izole edici bir deneyim. Antreman yapıyorsunuz ve sonra kaldığınız eve geri dönüyorsunuz ve ara sıra boş bir gün geçiriyorsunuz.

Lichtman’ın on yıllık kariyeri, üstesinden geldiği ve onu dünyanın her yerinde yaşadığı zorlukları içeriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu