Genel Haberler

Cebulj, karantina günlerinde ailesi ile birlikte olmaktan memnun

Voleybol sporunda bir mola vermek kolay değildir, özellikle de İtalyan SuperLega ve Şampiyonlar Ligi’nde ümit vaat eden koşular ortasındaysanız. Sloven pasör çaprazı ve Itas Trentino oyuncusu Klemen Cebulj, Coronavirus sırasında hayatı ve rutini hakkında bazı görüşlerini  paylaştı. Şu anda çok fazla belirsizlikle, voleyboldaki en iyi sporcuların geri kalanlar ile aynı durumda olduğunu bilmek değişik bir duygu.

Klemens’in günleri şu anda neye benziyor? Eşi, oğlu ve üç köpeği ile tecrit edilmişken, yapacak hiçbir şey yok. “Oğlumla birlikte çizgi film izliyoruz, ona biraz daha İngilizce konuşmayı öğretiyoruz. Onun sıkılmadığından emin olmalıyız. Üç köpeğimiz var, bu yüzden onları temiz hava almak için dışarıda günde on dakika dolaştırıyoruz. ”

2019-2020 İtalyan SuperLega sezonunda ani bir aksaklık olsa da, Aaron Russell ve Uros Kovacevic’te başka iki süperstar ile oynamak Cebulj için harika bir deneyim oldu. “Benim için bu iyiydi çünkü çok güçlü bir eğitim aldık, her gün birbirimize karşı yarıştık. Antrenör (Angelo Lorenzetti) her maçta çok güzel rotasyonlar yaptı. Hepimiz sağlıklıyken hepimizin aynı miktarda oynadığımıza inanıyorum. ”

Slovenya, 2019’da Challenger Cup’ı kazandıktan sonra Voleybol Milletler Ligi’ne katılmaya hak kazandı. Bununla birlikte, çıkışları Coronavirus nedeniyle kısa kesildi. “Eğitimimize devam edeceğiz ve hedeflerimize ulaşmak için çaba göstereceğiz. Gelecekte Milletler Ligi’nde oynama şansımız olacağını düşünüyorum. ”

Mevcut koşullarla ilgili bir miktar hayal kırıklığı var, ancak Klemen’in herkes için olumlu bir mesajı var: “Evde kal. Ailenizle birlikte kalın çünkü özellikle voleybolcular için evden çok uzak kalıyoruz, bu yüzden en azından ailenizle geçirmek için bu zamanınız var. ” Ancak şu anda hepimizin yapması gereken en önemli şeyin evde kalmak olduğunu yineledi.

Umarız bu olağanüstü durumda bir sporcunun hayatına bu bakıştan keyif almışsınızdır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu