Dünya

Glayce Kelly Sakatlanarak Sezonu Kapattı

Glayce Kelly sakatlanarak sezonu kapattı. Osasco/Sao Cristovao Saude’de forma giyen Brezilya’lı 1998’li smaçör, Unilife Volei Maringa karşı kazanılan zaferde sakatlandı.

Osasco/Sao Cristovao Saude hayranları için olabilecek en kötü haber; Glayce Kelly sol dizindeki çapraz bağın koptuğunu ve sezonu kapattığını doğruladı. Glayce, altı ila sekiz aylık bir iyileşme süreci tahmini ile önümüzdeki birkaç gün içinde ameliyat olmak zorunda kalacak.

Smaçör, Osasco’nun Kadınlar Süper Ligi turnuvasında kilit bir oyuncuydu. Sezonda 17. Hafta 2. sırada yer alan takımın ideal formunu tutması biraz zaman almıştı. Başantrenör Luizomar de Moura, Glayce’in ile beraber pasör çaprazı Malwina Smarzek ve yedekte Tifanny Abreu kullandığında hücumda oldukça güçlenmişlerdi.
Kadro derinliğini riske sokan Micaya White; sakatlığının iyileşme sürecini tamamlamış olsa da takıma halâ katılamadı. Unilife Volei Maringa ile maçları esnasında Glayce’nin sakatlığının ardından Luizomar, Drussyla Costa ile hücum hattını kurdu. Son maçta Smarzek’in kullanılmadığını, Tiffany’nin ise pasör çaprazı oynadığını hatırlamakta fayda var. Glayce’nin sakatlığının ardından Tiffany pasör çaprazı, Smarzek ise smaçör oalrak devam edebilir.

Haber Kaynağı: Web Volei

Brezilya Kadınlar Süper Ligi’nde 17. Hafta Sonunda Puan Tablosu

Superliga 2023 17. hafta

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu