Genel Haberler

Yıldızlı Sohbetler’in Konuğu Seda Aslanyürek oldu

Shining Stars ‘Yıldızlı Sohbetler’ programına kaldığı yerden devam etti. İşte Türk voleybolu için en önemli oyunculardan biri Seda Aslanyürek canlı yayına konuk olduğu programdan öne çıkan satır başları..

‘’Türk voleybolu için 2003 ve sonrası diye bir şey var’’
Türk voleybolu için 2003 ve sonrası diye bir şey var. Ben o döneme şahitlik ettiğim için çok mutluyum. Her biri çok değerli olan ablalarımla beraber çok güzel başarılar elde ettik. Ondan sonrasında yatırımlarda daha fazlalaştı, kulüplerin kadın voleyboluna bakış açısı değişti, anneler kızlarını voleybola başlattı ve biz onlara rol model olduk. Bence en değerli şeylerden birisi bu. Yeni gelen jenerasyonda son oynadığı turnuvalarda başarılarıyla fazlasıyla basın ve medyada değer ve ilgi görüyorlar.

‘’Önceden her maçımızı herkes izleyemiyordu’’
Önceden her maçımızı herkes izleyemiyordu. Şimdi internet ve televizyon üzerinden istediğiniz maçı takip edebiliyorsunuz. Her şey çok daha iyiye gidiyor. Çalışacak salonlar ve imkanlar eskiye göre çok daha iyi neredeyse mükemmel seviyede. Her şeye çok daha kolay erişebiliyorsunuz. Son turnuvalardan yeni jenerasyonun çitayı ne kadar da yukarı taşıdığı Türkiye’nin dünya sıralamasından belli. Artık herkes Türkiye’nin voleybol için ne kadar önemli bir ülke olduğunu biliyor. Artık Türkiye’den korkar hale geldiklerini düşünüyorum. Bunun devamını sağlayacak olanlar gençlerimiz. İnşallah olimpiyatlarda da iyi bir başarı elde ederiz.

‘’Doğum sonrası kendimi denemek ve test etmek için bu sezon oynamak çok önemliydi’’
Doğum sonrası ben şanslıydım. Çünkü eşim kondisyoner. Doğum sonrasında PTT’ye geldim. Ondan 2 ay sonra sezon bitti. Daha yeni yeni kendimi bulmaya çalışırken sezon bitti. Sonrasında zaten evlere kapandık ama biz bu süreci çok iyi yönettiğimizi düşünüyorum. Neredeyse spor salonu evimizin içindeydi. Her gün ne çalışmam gerekiyorsa çalışıyordum. Bu sezon kendimi bulma adına büyük bir fırsat yakaladım. Öncesinde Beşiktaş ve sonrasında Karayolları. Bu sezon oynamak önemliydi. Kendimi tekrar denemek ve test etmek için. Gerçekten kolay bir süreç değil neredeyse 1 buçuk sene ara vermiştim. İlk başta çok zorlanıyorsunuz. Çocuğumun da voleybolun bir parçası olsun istedim; o anları görsün, onun içinde yaşasın ve o resmin içinde olsun istedim. İlk başlarda çok küçükken deplasmanlara beraber gittik onunla. Şu anda 1 buçuk yaşında ve birçok insan gördü ona da çok şey kattığını düşünüyorum. Bu süreç benim için çok güzel geçti. Çok fazla kilo almadım, başladığımda eşimin kondisyoner olması büyük bir avantajdı. Sanki her şey benim lehime işliyordu ve ben de bu şansı kullanmak istedim. Tekrar döndüğüm için çok mutluyum.

Karayolları’nda çok güzel bir ortam var. Bütün kapasitelerini sonuna kadar kullanan gençlerden oluşan güzel bir yapı var. İlk yarı çok zorladılar ve üstünde oynadılar. Sezonda elimden gelen desteği vermeye çalıştım. Kurumsal ve aile ortamı var. En son Galatasaray galibiyetimizle güzel ve keyifli bir biçimde kapattık. Karayolları herkesin saygısını kazanan bir takım oldu. İkinci yarıdan itibaren onlara yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Bu keyifli sohbetin tamamı için Shining Stars resmi İnstagram ve Youtube hesaplarını takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu