Plaj Voleybolu

Şampiyon Voleybolcu seramik yapımında da başarılı

Sloven Plaj Voleybolu yıldızı Tjaša Jančar hala yoğun olarak sezon başlangıcına hazırlanıyor. Ancak, organizatörlerin uluslararası turnuvaları birbiri ardına nasıl iptal ettiklerini izlemenin zor olduğunu itiraf ediyor. Buna rağmen, yine de en azından Slovenya Voleybol Federasyonu’nun ulusal şampiyonasını yapabileceğini umuyor.

Birkaç yıldır, Jančar Tjaša Kotnik ile birlikte yarışıyor. Jančar İspanya’da 2020 sezonu hazırlıklarına başladı, ancak işler planlandığı gibi gitmedi. “Salgın öncesinde endişelenmeden Fuerteventura’da eğitim alabildiğim için minnettarım. Orada iyi eğitim seansları yaptım ama eve dönmeden önce bile bazı belirsizlik ve korku vardı, çünkü uçuşumuz birçok kez yeniden planlandı. Neyse ki, eve güvenle dönmeyi başardık. Slovenya’da, önce kendimi test ettirdim çünkü koronavirüsün bir merkez üssünden geliyorduk ve neyse ki, test negatif çıktı. Ancak, her ihtimale karşı, kendimi izole ettim. ”

Her şeye rağmen, 25 yaşındaki Jančar, bu zor durumla karşı karşıya kalırken, belirsiz dünyaya hazırlıklarına devam ediyor – tıpkı dünyadaki diğer tüm sporcular gibi: “Bu yılki sezon gerçekten garip ve karmaşık olacak. Garip çünkü çok fazla turnuva olmayacak ve karmaşık olacak çünkü her şey hızla yeniden inşa edilecek. Umarım virüs en azından ulusal şampiyonalara izin verir. Gerçekten bazı uluslararası yarışmalarda oynamak isterdim, ancak seyahatlerle ilgili her şey oldukça belirsiz ve umut verici görünmüyor. ”

Üç kez Sloven şampiyonu, kendini meşgul edecek ilginç bir hobiye sahip. Boş zamanlarında farklı ürünler üretiyor ve yakında kendi çevrimiçi mağazasını açmayı planlıyor. “Her zaman farklı ürünler yapmayı severdim, çünkü bu şekilde kafamı temizleyebilirim. Çoğunlukla kil ürünler yapıyorum. Onlardan çok şey yaptım ve şimdi dolabımda dinleniyorlar. Her ürünün kendi hikayesi vardır ve bu hikayeler bir tür masalda birleşmiştir. Bunun dışında seramik kupalar da çiziyorum. Her başlangıç zor, bu yüzden kız kardeşim Mateja ve Slovenyalı milli oyuncu Eva Mori’nin beni desteklemesinden gerçekten memnunum ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu