Köşe Yazarları

Voleybol sadece kadın sporu değildir

Merhaba,

Ben 22 Mayıs 2008 doğumlu Enes Evgin. Kayseri ili Hacılar ilçesi Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisiyim. Oynadığım takım Şahinspor Kulübü.

Voleybolda köşe oyuncusuyum. Voleybolu oynama nedenlerim; yetenekli olmam, voleybolun eğlenceli olması ve stresimi atabiliyor olmam.

Arif Mete Hasdemir en sevdiğim voleybolcudur. Yetenekli olması, saygılı olması ve başarılı olması sevmemin sebeplerinden bazılarıdır.

Eğer TVF Başkanı olsaydım voleybola diğer sporlar kadar ilgi gösterilmesi için çalışmalarda bulunurdum. Örneğin bütün şehirlerde voleybol eğitimi veren yerler açar ve çocukların öğrenebilmesi için elimden gelen her şeyi yapardım.

Erkekleri voleybola yönlendirmek çaba harcardım. Voleybolun kız oyunu olmadığı erkeklerin de oynayabileceği herkes tarafından bilinmelidir. Eğer bu olursa erkeklerin voleybola olan ilgisi artacaktır.

Voleybolun bence şu anki bulunduğu noktayı iyi ama daha iyi yerde olmayı hak ediyor. Böyle bir spor daha iyi yerlere gelmeli.

Voleybol antrenmanındaki bütün antrenmanları seviyorum ama özellikle smaç antrenmanını daha çok seviyorum. İleride profesyonel voleybol oyuncusu olmak istiyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bizlere kapısını açan Voleybol Aktüel’e teşekkür ederim.

Enes Evgin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu